W którym roku Łuków otrzymał prawo wysłania swojego Posła na Sejm? Który budynek kościoła w Łukowie jest najstarszy? W którym roku w naszym mieście zniesiono poddaństwo? To tylko część pytań, z którymi mogą się zmierzyć mieszkańcy miasta i okolic, którzy zdecydują się wziąć udział w Teście wiedzy z historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto”. Do edukacyjnej zabawy zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa oraz Komenda Hufca ZHP Łuków.

Test wiedzy z historii Łukowa zaplanowano w piątek 30 października o godz. 9.00 w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II przy ul. Piłsudskiego 17 w Łukowie. Zadaniem osób, które zgłoszą się do testu, będzie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań związanych z historią miasta – zarówno jego najstarszymi dziejami, jak i wydarzeniami sprzed kilku, kilkunastu  lat. W zabawie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek. Rywalizacja będzie się toczyć w kategorii szkół oraz kategorii OPEN. Dla zwycięzców czekają nagrody.

Test wiedzy – z uwagi na zagrożenie epidemiczne – będzie się odbywać z zachowaniem niezbędnych obostrzeń sanitarnych. Organizatorzy zapewniają m.in. maseczki ochronne, rękawiczki i płyn do dezynfekcji.  Osoby chcące sprawdzić swoją wiedzę o Łukowie, mogą uprzednio dokonać rejestracji u organizatorów. Zapisy prowadzone są przez e-mail (info@biblioteka.lukow.pl, alternatywadlalukowa@gmail.com), telefonicznie (25 798 27 21, 661 654 609), bądź  u pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija w środę 28 października.

Test wiedzy z historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto” realizowany jest w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień – Łuków 2020”, współfinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Jego organizatorami są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa oraz Komenda Hufca ZHP w Łukowie. Inicjatywie patronuje Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski.

 

Kategorie: Blog