Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa chce kontynuować szlachetną tradycję listopadowych kwest na cmentarzu parafialnym św. Rocha w Łukowie, zapoczątkowaną przez stowarzyszenie „Nasze Dziedzictwo” i śp. Jana Karwowskiego – pomysłodawcę tego typu działań charytatywnych w Łukowie. Niestety z powodów epidemicznych nie możemy w tym roku prowadzić kwesty. W zamian oferujemy mieszkańcom możliwość wsparcia działań online.

1 listopada mieliśmy pojawić się z wolontariuszami przy bramach łukowskiego cmentarza i zbierać środki na renowację kolejnych zniszczonych i zabytkowych nagrobków. Niestety z powodu sytuacji epidemicznej i obostrzeń w życiu publicznym, nie możemy przeprowadzić tradycyjnej kwesty. Zamiast tego zachęcamy do wsparcia szczytnej idei poprzez serwis zrzutka.pl. Do kwesty zachęca także burmistrz Łukowa i członek naszego stowarzyszenia Piotr Płudowski:

– Drodzy przyjaciele i znajomi. Od kilku lat zaangażowany jestem w organizację zbiórek na rzecz ratowania nagrobków na łukowskim cmentarzu. Inicjatorem akcji był śp. Jan Karwowski. Dzięki ofiarności ludzi odwiedzających nasz parafialny cmentarz udało się odnowić wiele nagrobków. W tym roku odbudowaliśmy grobowiec Państwa Kiernickich – mówi Piotr Płudowski.

– Miałem nadzieję, że 1 listopada spotkamy się przed bramami cmentarza, jednak życie napisało inny scenariusz. Zachęcam Państwa do udziału w kweście w sposób zdalny za pośrednictwem serwisu zrutka.pl. Proszę o wsparcie tej inicjatywy – dodaje.

Z góry dziękujemy za każdy grosz. Wierzymy, że idea zapoczątkowana przez śp. Pana Jana przetrwa w świadomości łukowian.

Zbiórkę można wesprzeć POD TYM ADRESEM:

https://zrzutka.pl/3bhrsc

 

Kategorie: Blog