Kacper Beczek, uczeń Zespołu Szkół nr 3, może pochwalić się największą wiedzą o Łukowie. Tak wynika z końcowej klasyfikacji zorganizowanego już po raz szósty Testu Wiedzy „Poznaj Swoje Miasto”. Test wypełniany był w piątek 10 grudnia w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II w budynku Urzędu Miasta. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa. Patronował mu burmistrz Łukowa Piotr Płudowski.

Sukcesy sportowe braci Dołęgów, sylwetki upamiętnione na tzw. „mówiących kamieniach” w parku miejskim, czy obiekt z napisem „Soli Obtempero Soli” to zaledwie niewielka część pytań, jakie padły 10 grudnia podczas VI edycji Testu Wiedzy o mieście zorganizowanego przez stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa. Test – po jednorazowej zmianie konwencji na online w ubiegłym roku – tym razem mógł być przeprowadzony stacjonarnie, z fizyczną obecnością jego uczestników. Tradycyjnie do rozwiązania było 30 pytań. Najlepsi otrzymali nagrody i upominki.

By jednak móc wyłonić zwycięzcę tegorocznej edycji testu, potrzebna była dogrywka między osobami, które wcześniej uzyskały taką samą liczbę poprawnych odpowiedzi. W zasadniczej części zabawy najwięcej punktów otrzymali ex aequo Kacper Beczek z Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie i uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, Aleksander Kita. W dogrywce, w której padło kilkanaście dodatkowych pytań dotyczących historii Łukowa, bezbłędny był pierwszy z wymienionych i to on został zwycięzcą testu. Miejsce na podium uzupełnił Krzysztof Koper, który w przeszłości jako uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II, aż trzykrotnie wygrywał zabawę przygotowaną przez stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.

VI edycji Testu Wiedzy „Poznaj Swoje Miasto” patronował burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, w imieniu którego nagrody wręczał zwycięzcom Sekretarz Miasta Waldemar Siurek. Dodatkowo przeprowadzono losowanie sprzętu elektronicznego spośród wszystkich osób biorących udział w edukacyjnej zabawie. Partnerami Testu byli sponsorzy: firmy Spomlek, BTM-Kom, Miokam i AZ-Energia oraz Miasto Łuków.

 

Kategorie: Blog