Zagadnienia dotyczące sylwetka i losów Bronisława Chącińskiego, a także pytania o historię Łukowa i współczesne życie w mieście towarzyszyły uczestnikom testu wiedzy, który był rozwiązywany 2 grudnia w Łukowie. Zabawę dla osób żądnych wiedzy przygotowało stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa oraz Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie.

W tym roku uczestnicy testu musieli odpowiedzieć na 50 pytań, z których połowa poświęcona była Bronisławowi Chącińskiemu oraz faktami związanymi z jego osobą. Organizatorzy pytali m.in. ile lat po śmieci Honorowego Obywatela Miasta Łuków pojawiła się okolicznościowa tablica w miejscu jego zamieszkania, bądź jakie prezydenckie wyróżnienie otrzymali pośmiertnie łukowski lekarz wraz z małżonką.

Pozostałe pytania dotyczyły na przykład pseudonimu artysty, który wykonał mural Bronisława Chącińskiego, roku, w którym jedno z osiedli otrzymało imię tego społecznika, czy też specjalizacji medycznych łukowskiego lekarza. Uczestnicy testu musieli też wskazać nazwisko autora obecnego herbu Łukowa, osoby która będzie upamiętniana w przyszłym roku w naszym mieście, czy działalności Franciszka Salezego Jezierskiego.

Zwycięzcami testu wiedzy o Łukowie i Bronisławie Chącińskim zostali w tym roku zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i średnich. W pierwszej kategorii najlepszą wiedzą popisał się Aleksander Kita z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, drugie miejsce zajęła Alicja Kulczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie, a podium uzupełniła Blanka Janiszek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie. Natomiast w kategorii szkół średnich zwycięstwo odniósł Szymon Kaczor (Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie) przed Wiktorią Zawadzką (Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie) oraz Mikołajem Gajowym (Zespół Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie). Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody-upominki.

 

 

Kategorie: Blog