Budżetowe propozycje na 2022 rok

Wrzesień to czas, gdy w Urzędzie Miasta rozpoczynają się prace nad przyszłorocznym budżetem. Plany samorządu i jego możliwości finansowe na przyszły rok nakreślają Skarbnik Miasta i pracownicy Wydziałów, a także burmistrz. Swój wkład na kształt przyszłorocznego budżetu mają także radni miejscy (choć zastrzec trzeba, że w Łukowie w ostatnich dwóch latach ów „wpływanie na kształt budżetu” przez grupę radnych podobne jest bardziej do poruszania się w rynsztoku aniżeli do poważnego traktowania Miasta jako instytucji oraz pracy urzędników). (więcej…)

Zapraszamy na zawody wędkarskie!

Stowarzyszenie Europejski Ruch Aktywizacji Społecznej „ERAS”, Polski Związek Wędkarski Łuków Kolejarz, Feeder Team Łuków: Ireneusz Omelańczuk, Marek Kowalski i Marian Staniak organizują przy wsparciu partnerów: Miasta Łuków, Stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Łuków. Zawody wędkarskie odbywały będą się metodą gruntową (klasyczny feeder i method feeder). (więcej…)

Kwesta podczas odpustu. Chcą odnowić nagrobek Bronisława Chącińskiego

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa włącza się w zbiórkę środków na renowację nagrobka Bronisława Chącińskiego – patrona Szkoły Podstawowej nr 4, społecznika, lekarza i Honorowego Obywatela Miasta Łuków. W niedzielę 22 sierpnia podczas odpustu św. Rocha członkowie stowarzyszenia oraz wolontariusze będą prowadzić w pobliżu cmentarza św. Rocha kwestę do puszek, by wspomóc tym gestem inne grupy chcące odnowić miejsce spoczynku zasłużonego łukowianina.

(więcej…)

Po u(ch)waleniu budżetu na 2021 r. – część III…

…czyli Plac nie, bo nie! A co w zamian?

 

Zobacz też: oryginalny wpis na profilu na Facebooku

 

Po ostatnim poście dotyczącym grupy pechowej trzynastki i wyrzucenia przez nią z budżetu modernizacji Placu Narutowicza miałem wiele zapytań i kilka ciekawych dyskusji. Szczególnie utkwiły mi te rozmowy, które dotyczyły miejsc, których poprawę PiS i Przymierze wrzuciło do przyszłorocznego budżetu. (więcej…)

Po u(ch)waleniu budżetu na 2021 r. – część II…

…czyli Plac Narutowicza przegrywa z hektarem kostki na targowicy.

 

Zobacz też: oryginalny wpis na profilu na Facebooku

 

Dlaczego pogrzebano szansę na modernizację i przywrócenie świetności centralnego punktu Łukowa, czyli Placu Narutowicza? Choć minęło już kilka dni od czwartkowej sesji nadal nie mogę pojąć co oni „uczynili z tą krainą” i tak serio dlaczego wszelkie przygotowania Miasta oraz Kolegiaty wyrzucili na śmietnik… Ale po kolei. (więcej…)

Po u(ch)waleniu budżetu na 2021 r. – część I…

…czyli przegrana sprawa inwestowania w zdrowie i rozwój Łukowa.

 

Zobacz też: oryginalny wpis na profilu na Facebooku

 

Pierwszy sesyjny post poświęcę tematowi kompleksu sportowego na tzw. „Wembleyu” oraz pomysłowi powstania tężni solankowej w parku miejskim. Niestety zanim te dobre prozdrowotne inwestycje mogłyby nabrać ram projektowych pewna pechowa trzynastka wyrzuciła je z budżetu. (więcej…)

„Patriotyzm na co dzień – Łuków 2020” – podsumowanie projektu

Dobiegł końca projekt „Patriotyzm na co dzień – Łuków 2020” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie wspólnie ze stowarzyszeniem Alternatywa dla Łukowa oraz Komendą Hufca ZHP Łuków. Przez kilka miesięcy podmioty te realizowały szereg inicjatyw, mających przybliżyć mieszkańcom Łukowa bogatą historię ich miasta. Zorganizowano m.in. grę miejską i test wiedzy dla mieszkańców, a na terenie letniej pływalni przy ul. Browarnej powstał miejski mural.

(więcej…)

Ratujmy nagrobki! – łukowska kwesta online

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa chce kontynuować szlachetną tradycję listopadowych kwest na cmentarzu parafialnym św. Rocha w Łukowie, zapoczątkowaną przez stowarzyszenie „Nasze Dziedzictwo” i śp. Jana Karwowskiego – pomysłodawcę tego typu działań charytatywnych w Łukowie. Niestety z powodów epidemicznych nie możemy w tym roku prowadzić kwesty. W zamian oferujemy mieszkańcom możliwość wsparcia działań online. (więcej…)