Biało-czerwone znicze dla przechodniów

Członkowie stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa zachęcają w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych do pamiętania również o tych zmarłych, których nagrobki nie zostaną posprzątane, czy na których nie zostaną zapalone znicze. W tym celu w poniedziałek 30 października rozdawali przechodniom biało-czerwone znicze z prośbą o zapalenie ich za kilka dni na grobach zapomnianych, ale też zasłużonych dla Łukowa osób. (więcej…)

Rysujemy Papcia Chmiela!

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa zachęca młodych mieszkańców naszego miasta oraz ich rodziców lub opiekunów do wspólnego rysowania „Papcia Chmiela”, czyli słynnego rysownika Henryka Jerzego Chmielewskiego, autora serii komiksów pt. „Tytus, Romek i A’Tomek”. Prace w konkursie mogą wykonywać przedszkolaki z „zerówek” oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

(więcej…)

Kolejna kwesta podczas odpustu św. Rocha

Wzorem lat ubiegłych, podczas zbliżającego się odpustu św. Rocha w Łukowie, prowadzona będzie kwesta do puszek mająca na celu ratowanie zniszczonych i zabytkowych nagrobków. Zbiórkę organizuje stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa oraz burmistrz miasta Piotr Płudowski. Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa od kilku lat organizuje kwesty na łukowskim cmentarzu parafialnym, kontynuując tym samym misję stowarzyszenia „Nasze dziedzictwo” i osoby ś.p. Jana Karwowskiego. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się m.in. ustawić nowy nagrobek państwa Kiernickich, czy odnowić miejsce spoczynku Czytaj dalej…

Test wiedzy o Łukowie: Aleksander i Szymon najlepsi

Zagadnienia dotyczące sylwetka i losów Bronisława Chącińskiego, a także pytania o historię Łukowa i współczesne życie w mieście towarzyszyły uczestnikom testu wiedzy, który był rozwiązywany 2 grudnia w Łukowie. Zabawę dla osób żądnych wiedzy przygotowało stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa oraz Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie. (więcej…)

Test wiedzy o Bronisławie Chącińskim

Powoli dobiega końca ogłoszony przez Radę Miasta Łuków Rok Bronisława Chącińskiego. Z tej okazji stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 4 w Łukowie organizują test wiedzy o mieście, w którym będzie można utrwalić wiedzę także o Honorowym Obywatelu Miasta Łuków i patronie szkoły. Test zaplanowano w piątek 2 grudnia o godz. 10:00 w miejskiej „Czwórce”.

(więcej…)