Członkowie Stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa biorą ponadto aktywny udział w pozostałych przedsięwzięciach organizowanych przez samorządy, organizacje lub grupy nieformalne.

Spotkać nas można na konferencjach naukowych, wydarzeniach kulturalnych czy imprezach sportowych. Obejmujemy patronaty medialne nad niezależnymi wydarzeniami muzycznymi, promujemy utalentowanych artystów i organizatorów. Informujemy również o ich działalności.

Jesteśmy obecni na różnego rodzaju akcjach patriotycznych i uroczystościach rocznicowych. Spotkać nas można na obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, Święcie Wojska Polskiego oraz obchodach Odzyskania Niepodległości 11 listopada.

Czcimy pamięć poległych podczas II wojny światowej, pamiętamy o lokalnych bohaterach i wybitnych postaciach takich jak: Karol Levittoux, Piotr Czerniewicz, Jerzy Walerian Skolimowski, ks. Stanisław Brzóska, Henryk Sienkiewicz, Romuald Szajdziuk. Pamiętamy też o bohaterach spod Monte Cassino i Powstańcach Warszawskich. Bierzemy udział w łukowskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Obserwujemy pracę lokalnych samorządów. Obecni jesteśmy na sesjach Rady Miasta Łuków i Rady Powiatu Łukowskiego, na których zapadają kluczowe decyzje dotyczące wszystkich mieszkańców naszej Małej Ojczyzny. Przygotowujemy relacje z przebiegu obrad, informujemy też na żywo o wydarzeniach z sali. Tylko na naszej stronie internetowej mieszkańcy mogą zobaczyć przebieg sesji w formie tekstowej w momencie dyskusji i głosowań radnych.

Przyglądamy się i analizujemy gospodarkę finansową lokalnych samorządów, informujemy o ważnych sprawach związanych z rozwojem miasta, poziomem życia jego mieszkańców. Chwalimy, gdy jest to zasadne, zwracamy uwagę i krytykujemy, gdy dzieją się rzeczy złe dla Łukowian. Opiniujemy wydarzenia, działalność, a także postępowanie osób publicznych.

Poniżej prezentujemy listę naszych inicjatyw i opisujemy pozostałą działalność członków Stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa. Zapraszamy do lektury.

Nasze inicjatywy – 2016

Nasze inicjatywy – 2017

Nasze inicjatywy – 2018

Nasze inicjatywy – 2019

 

Ponadto nasi członkowie rozwijają swoje pasje w różnych dziedzinach: sportowych, fotograficznych, wiedzy, artystycznych. By śledzić naszą działalność, wystarczy wejść na stronę internetową www.alternatywadlalukowa.pl i polubić nasz profil na Facebooku www.facebook.com/alternatywadlalukowa. Zapraszamy!