Ludzie Alternatywy

„Alternatywni” to określenie osób, które postanowiły powołać do życia komitet wyborczy wyborców, a następnie ruch obywatelski Alternatywa dla Łukowa. Poniżej prezentujemy inicjatorów oraz osoby, które do Nas dołączyły:

foto_piotr_pludowski Piotr Płudowski – radny Rady Miasta Łuków. Łukowianin od urodzenia, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, przedsiębiorca, nauczyciel, miłośnik zabytkowych motocykli. Szczęśliwy mąż i ojciec. Swoją pasję do motocykli realizuje wspólnie z małżonką Joanną w stowarzyszeniu „Bears Riders” oraz reprezentowaniem Łukowa na ogólnopolskich zawodach zabytkowych motocykli. Laureat Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.
Katarzyna Skwarek Katarzyna Skwarek – kobieta z charakterem. Z dziada pradziada łukowianka. Absolwentka zarządzania i marketingu na Akademii Podlaskiej oraz kilku kierunków podyplomowych i szkoleń. Zawodowo związana z Nadleśnictwem Łuków, gdzie piastuje stanowisko sekretarza. Uwielbia zwierzęta, małe i duże. W zimie szydełkuje, a w okresie letnim wolne chwile spędza z książką. Lepiej mieć Ją po swojej stronie, dlatego jest z nami.
Dariusz Krzęcio Dariusz Krzęcio – student kryminologii stosowanej, instrumentalista i kompozytor. Wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów UPH w Siedlcach. Sportowiec amator oraz współorganizator koncertów różnorodnych gatunków muzycznych. Interesuje się lokalnym życiem społecznym, angażując się w różne projekty kulturalno-patriotyczne. Wspiera Alternatywę od początku jej istnienia. Dobry młody duch przedsięwzięcia.
Andrzej Panasz Andrzej Panasz – łukowianin, mąż i ojciec. Absolwent Akademii Humanistycznej w Pułtusku, zawodowo był związany ze służbą w policji. Do niedawna łukowski komendant. Interesuje się historią II Wojny Światowej (szczególnie wojną podwodną w tym okresie) i współczesną polityką. Fan ciężkiej muzyki rockowej i filmów wojennych. Baczny obserwator lokalnej rzeczywistości. Zawsze służy głosem rozsądku i niebanalnymi pomysłami.
Ela Wiśniewska Ela Wiśniewska – łukowianka, mama i żona. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Zawodowo związana z dziećmi, teraz poświęca czas synkowi Igorowi. Ceni ludzi mających własne zdanie, odwagę do wygłaszania poglądów, u których ważna jest kultura przekazu. Nie jedyna, ale pierwsza przedstawicielka płci pięknej w AdŁ, w której jest od początku.
Łukasz Bober Łukasz Bober – łukowianin, mąż i ojciec. Pasjonat akwarystyki, współorganizator wielu zawodów wędkarskich. Absolwent Politechniki Lubelskiej, specjalista od zarządzania finansami i informatyk z wykształcenia. Miłośnik zwierząt, pracownik sklepu zoologicznego „Egzotyka”. Interesuje się sprawami lokalnej społeczności, kandydat Alternatywy w wyborach samorządowych.
Ryszard Wałachowski Ryszard Wałachowski – łukowianin, emerytowany policjant. Ponad 30 lat związany z zapasami – kiedyś zawodnik, teraz trener i działacz sportowy. Wychowawca medalistów MP i reprezentantów Polski. Wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego, asystent trenera kadry wojewódzkiej, wiceprezes Orląt Łuków. Organizator imprez sportowych. Znawca tematyki bezpieczeństwa publicznego, fan każdego łukowskiego sportowca.
Wojciech Oskroba – łukowianin, absolwent ekonomii i politologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Interesuje się historią, w tym grupami rekonstrukcji historycznej oraz polityką w kraju i na świecie. Chciałby, aby Łuków przyciągał młodych, a nie „produkował” ich na eksport. Był kandydatem na posła w wyborach parlamentarnych w 2015 r.
foto_adrian_ambroziak Adrian Ambroziak – łukowianin, absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, na kierunku grafika projektowa. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Przez rok pracował w Łodzi jako grafik komputerowy. Uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych, również międzynarodowych. Młody artysta mający wiele pomysłów na nadanie barw naszemu miastu.
lenar Piotr Lenarcik – łukowianin od urodzenia, liberalny konserwatysta od kilku lat. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Miłośnik nowożytnej historii Polski oraz Hiszpanii. Wnikliwy obserwator bieżącej polityki w Polsce oraz lokalnej działalności samorządowej. Ma wiele pomysłów na Łuków oraz na zatrzymanie młodych w naszym mieście. Fotografia niebawem.
foto_daniel_pludowski Daniel Płudowski – łukowianin, szczęśliwy mąż i ojciec, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej Krakowie, pasjonat fotografii oraz techniki użytkowej. Po latach spędzonych za granicą, gdzie pracował na stanowiskach kierowniczych oraz w Krakowie, wrócił do rodzinnego miasta, gdzie z powodzeniem łączy swoją pasję z życiem zawodowym, i realizuje się jako fotograf freelancer.
Piotr Giczela Piotr Giczela – Kaszub z pochodzenia. Wracając w 1984 roku z Bieszczad, nieprzypadkowo zatrzymał się w Łukowie, i został. Politolog i dziennikarz z wykształcenia, po Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył również Szkołę Praw Człowieka działającą przy HFPC. Znany i uznany regionalny dziennikarz. Wierny ideałom podharcmistrz ZHR. Były radny Rady Miasta. Hobby: podróże, książka, a przede wszystkim żeglarstwo. Jednym słowem – Zuch.
Bartosz Grabowski Bartosz Grabowski – jak mówi o sobie: zwyczajny chłopak z łukowskiego osiedla. Z wykształcenia inżynier budownictwa drogowego. Preferuje aktywne formy spędzania wolnego czasu (crossfit, basen, rower), „pochłaniający” dużą liczbę książek czytelnik literatury wszelakiej. Lubi również podróżować, szczególnie pociągami. Bardzo dobry kompan do rozmów na tematy społeczne. Zwyczajnie dobry człowiek.
Tomasz Goławski Tomasz Goławski – łukowianin, wykształcenie wyższe. Ekspert w dziedzinie nauk społecznych i bezpieczeństwa. Od kilku lat pracownik branży medialnej. Miłośnik nowoczesnych technologii i social media. Interesuje się historią najnowszą Stanów Zjednoczonych. Współzałożyciel Rowerowego Łukowa – nieformalnej, ale prężnie działającej grupy zrzeszającej cyklistów w naszym mieście. Od samego początku z Alternatywą dla Łukowa.
Adrian Zakrzewski Adrian Zakrzewski – łukowianin, absolwent geoinformatyki na Wydziale Nauk o Ziemi I Gospodarki Przestrzennej UMCS. Ochrona środowiska naturalnego to jego cel nadrzędny. Najmłodszy kandydat Alternatywy w wyborach samorządowych 2014.
Ula Bykowska Ula Bykowska – mama dwóch córeczek, żona, łukowianka od urodzenia. Z zawodu technik logistyk z zamiłowania projektant wnętrz. Uwielbia łamać stereotypy. Żywiołowa z charakteru, konkretna i rzetelna z zasady. Kocha zwierzęta, dobrą książkę i horrory. Nie boi się głośno mówić co myśli.
foto_arkadiusz_pogonowski Arkadiusz Pogonowski – łukowianin, mąż Ani i tata Uli. Absolwent lubelskiego UMCS-u na kierunkach: politologia oraz historia z językiem polskim. Ponadto ukończył Podyplomowe Studium Służby Cywilnej i Administracji Publicznej. Od kilku lat współorganizuje i wspomaga różnego rodzaju akcje społeczne i patriotyczne. Nauczyciel oraz redaktor lokalnych portali internetowych. Amator dobrej książki, szczególnie z zakresu polityki, historii i literatury współczesnej. Założyciel Alternatywy dla Łukowa.