Ludzie Alternatywy

„Alternatywni” to określenie osób, które postanowiły powołać do życia komitet wyborczy wyborców, a następnie ruch obywatelski Alternatywa dla Łukowa. Poniżej prezentujemy inicjatorów oraz część osób, które do Nas dołączyły. Wkrótce nowe nazwiska!

Piotr Płudowski – radny Rady Miasta Łuków, prezes stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa. Łukowianin od urodzenia, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, przedsiębiorca, nauczyciel, miłośnik zabytkowych motocykli. Szczęśliwy mąż i ojciec. Znany z działalności społecznej i charytatywnej. Jest jedną z aktywnych osób na sesjach Rady Miasta, porusza wiele tematów ważnych dla mieszkańców. Swoją pasję do motocykli realizuje wspólnie z małżonką Joanną w stowarzyszeniu „Bears Riders” oraz reprezentowaniem Łukowa na ogólnopolskich zawodach zabytkowych motocykli. Dwukrotny Laureat Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i laureat plebiscytów organizowanych przez lokalne media.
Katarzyna Skwarek – kobieta z charakterem. Z dziada pradziada łukowianka. Absolwentka zarządzania i marketingu oraz kilku kierunków podyplomowych i szkoleń. Od ponad dziesięciu lat związana z Lasami Państwowymi, obecnie pełni funkcję sekretarza w Nadleśnictwie Łukow. Często możną ja spotkać podczas imprez, pikników, dożynek, gdzie prowadzi konkursy o tematyce przyrodniczej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prywatnie osoba o wielu zainteresowaniach, uwielbia zwierzęta, małe i duże. W zimie szydełkuje, a w okresie letnim wolne chwile spędza z książką. Lepiej mieć Ją po swojej stronie, dlatego jest z nami.
Andrzej Panasz – łukowianin, mąż i ojciec. Absolwent Akademii Humanistycznej w Pułtusku, zawodowo był związany ze służbą w policji. Do niedawna łukowski komendant. Interesuje się historią II Wojny Światowej (szczególnie wojną podwodną w tym okresie) i współczesną polityką. Fan ciężkiej muzyki rockowej i filmów wojennych. Baczny obserwator lokalnej rzeczywistości. Zawsze służy głosem rozsądku i niebanalnymi pomysłami.
Łukasz Bober – łukowianin, mąż i ojciec. Absolwent Politechniki Lubelskiej, specjalista od zarządzania finansami i informatyk z wykształcenia. Mistrz kuchni i osoba o jednym z najlepszych poczuć humoru w naszym stowarzyszeniu. Miłośnik zwierząt, pasjonat akwarystyki, sponsor wielu zawodów wędkarskich. Wierny fan Bryana Adamsa i miłośnik muzyki. Pracownik sklepu zoologicznego „Egzotyka”. Interesuje się sprawami lokalnej społeczności, jest dobrym słuchaczem.
Arkadiusz Pogonowski – łukowianin, mąż Ani i tata Uli. Członek lubelskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa IPN. Absolwent lubelskiego UMCS-u na kierunkach: politologia oraz historia z językiem polskim. Ponadto ukończył Podyplomowe Studium Służby Cywilnej i Administracji Publicznej. Od wielu lat współorganizuje i wspomaga różnego rodzaju akcje społeczne i patriotyczne. W przeszłości nauczyciel oraz redaktor lokalnych portali internetowych. Obecnie wydawca, amator dobrej książki, szczególnie z zakresu polityki, historii i literatury współczesnej. Założyciel Alternatywy dla Łukowa.
Ela Wiśniewska – łukowianka, mama i żona. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Urlop macierzyński, na którym poświęca się dwójce swoich pociech skutecznie łączy z koordynowaniem szeregu akcji charytatywnych, które są pozytywnie odbierane przez mieszkańców miasta. Ceni ludzi mających własne zdanie, odwagę do wygłaszania poglądów, u których ważna jest kultura przekazu. Nie jedyna, ale pierwsza przedstawicielka płci pięknej w ADŁ, w której jest od początku.
Ula Bykowska – mama dwóch córeczek, żona, łukowianka od urodzenia. Z zawodu technik logistyk z zamiłowania projektant wnętrz. Uwielbia łamać stereotypy. Żywiołowa z charakteru, konkretna i rzetelna z zasady. Kocha zwierzęta, dobrą książkę i horrory. Nie boi się głośno mówić co myśli.
Dariusz Krzęcio – student kryminologii stosowanej, instrumentalista i kompozytor. Wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów UPH w Siedlcach. Sportowiec amator oraz współorganizator koncertów różnorodnych gatunków muzycznych. Interesuje się lokalnym życiem społecznym, angażując się w różne projekty kulturalno-patriotyczne. Wspiera Alternatywę od początku jej istnienia. Dobry młody duch przedsięwzięcia.
Ryszard Wałachowski – łukowianin, emerytowany policjant. Ponad 30 lat związany z zapasami – kiedyś zawodnik, teraz trener i działacz sportowy. Wychowawca medalistów MP i reprezentantów Polski. Wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego, asystent trenera kadry wojewódzkiej, wiceprezes Orląt Łuków. Organizator imprez sportowych. Znawca tematyki bezpieczeństwa publicznego, fan każdego łukowskiego sportowca.
Wojciech Oskroba – łukowianin, absolwent ekonomii i politologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Interesuje się historią, w tym grupami rekonstrukcji historycznej oraz polityką w kraju i na świecie. Chciałby, aby Łuków przyciągał młodych, a nie „produkował” ich na eksport. Był kandydatem na posła w wyborach parlamentarnych w 2015 r.
Piotr Lenarcik – łukowianin od urodzenia, liberalny konserwatysta od kilku lat. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Miłośnik nowożytnej historii Polski oraz Hiszpanii. Wnikliwy obserwator bieżącej polityki w Polsce oraz lokalnej działalności samorządowej. Ma wiele pomysłów na Łuków oraz na zatrzymanie młodych w naszym mieście.
Bartosz Grabowski – jak mówi o sobie: zwyczajny chłopak z łukowskiego osiedla. Z wykształcenia inżynier budownictwa drogowego. Preferuje aktywne formy spędzania wolnego czasu (crossfit, basen, rower), „pochłaniający” dużą liczbę książek czytelnik literatury wszelakiej. Lubi również podróżować, szczególnie pociągami. Bardzo dobry kompan do rozmów na tematy społeczne. Zwyczajnie dobry człowiek.
Piotr Giczela – Kaszub z pochodzenia. Wracając w 1984 roku z Bieszczad, nieprzypadkowo zatrzymał się w Łukowie, i został. Politolog i dziennikarz z wykształcenia, po Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył również Szkołę Praw Człowieka działającą przy HFPC. Znany i uznany regionalny dziennikarz. Wierny ideałom podharcmistrz ZHR. Były radny Rady Miasta. Hobby: podróże, książka, a przede wszystkim żeglarstwo. Jednym słowem – Zuch.
Daniel Płudowski – szczęśliwy mąż i ojciec, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej Krakowie. Pasjonat fotografii oraz techniki użytkowej. Po latach spędzonych za granicą, gdzie pracował na stanowiskach kierowniczych oraz w Krakowie, wrócił do rodzinnego miasta, gdzie z powodzeniem łączy swoją pasję z życiem zawodowym. Jeden z najbardziej rozchwytywanych fotografów, najlepszy specjalista w tej dziedzinie.
Adrian Ambroziak – łukowianin, absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, na kierunku grafika projektowa. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Przez rok pracował w Łodzi jako grafik komputerowy. Uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych, również międzynarodowych. Młody artysta mający wiele pomysłów na nadanie barw naszemu miastu.
Adrian Zakrzewski – łukowianin, absolwent geoinformatyki na Wydziale Nauk o Ziemi I Gospodarki Przestrzennej UMCS. Ochrona środowiska naturalnego to jego cel nadrzędny. Najmłodszy kandydat Alternatywy w wyborach samorządowych 2014.